DARMOWA WYSYŁKA I ZWROT DLA ZAREJESTROWANYCH

Historia jednej sukienki.

Na początku był zachwyt. Zachwyt kilkuletniej Doroty, dla której ukochana ciocia szyła piękne sukienki. W czasach, gdy sklepy świeciły pustkami, a moda dla nielicznych była czymś naprawdę istotnym, wspomnienie Cioci, która ubarwiała rodzinną atmosferę, a swojej siostrzenicy misternie doszywała do falbanek barwnych sukienek koronki, zostało w Dorocie Cieszyńskiej, projektantce Niumi do dziś.

Na początku był zachwyt. Zachwyt kilkuletniej Doroty, dla której ukochana ciocia szyła piękne sukienki. W czasach, gdy sklepy świeciły pustkami, a moda dla nielicznych była czymś naprawdę istotnym, wspomnienie Cioci, która ubarwiała rodzinną atmosferę, a swojej siostrzenicy misternie doszywała do falbanek barwnych sukienek koronki, zostało w Dorocie Cieszyńskiej, projektantce Niumi do dziś.

Wychowana wśród krawcowych, które wyprzedzały swoje czasy o lata świetlne, Dorota nie mogła i nie chciała oczywiście obrać innej ścieżki dla siebie. Od zawsze oryginalna, wyróżniająca się strojem, zarażała entuzjazmem Poznanianki i odkrywała w nich tak naprawdę świadomość stylu. Kiedy Dorota szyła dla siebie, każda sukienka stawała się kreacją, każda stylizacja hitem i powodem przyjemnych zaczepek przypadkowych przechodniów. Zakochana w miejskim stylu, przeniosła go w nowy wymiar. Wymiar kobiecości podkreślanej nie tylko od święta, ale przede wszystkim w codziennych, casualowych stylizacjach. Bo o to właśnie walczy Niumi i tak tworzy Dorota – sprawiając, że nawet pozornie błaha sytuacja, staje się wyjątkowa przez to, co mamy na sobie i jak się w tym czujemy.

Legendarna bombka

Niech tę fascynującą historię rozpocznie krótka opowieść o wyjątkowym fasonie pewnej sukienki, która stała się ikoną. Mowa o słynnej bombce. Fason dla Niumi wręcz epokowy. Dorota stworzyła go z myślą o kobietach, które pragną podkreślić i uwydatnić swoje kształty. Patentem projektantki stała się tiulowa halka, wypełniająca krótkie sukienki. Ten konstrukcyjny majstersztyk sprawia, że sukienka nabiera nowoczesnej dworskiej elegancji, pozostając przy tym praktyczną i wygodną w codziennych stylizacjach. To bombka właśnie przyczyniła się do powstania marki…ale o tym za chwilkę…

Spotkania

Dorota każdego dnia nosiła coś zaprojektowanego przez siebie (nie zmienia się to oczywiście do dziś:)). Zawsze wyróżniała się z tłumu, zawsze budziła życzliwe zainteresowanie kobiet zauroczonych jej stylizacjami. Kiedy zaczęła spełniać marzenia innych dziewczyn, szyć i projektować dla nich wyjątkowe rzeczy, przez pewien czas łączyła to zajęcie z pracą w jednym z poznańskich butików. Do tego właśnie butiku zdarzało się zaglądać Joannie Łupickiej. Szybko powodem odwiedzin butiku przestał być jego asortyment. Asia jako wielka pasjonatka mody i oryginalnych kobiecych projektów, od razu zwróciła uwagę na wyjątkowe stylizacje pracującej tam Doroty i wymarzyła sobie, by stworzyła ona coś specjalnie dla niej. Miejska legenda głosi, że minęło trochę czasu, nim Asia odważyła się z Dorotą porozmawiać…:) Szczęśliwy splot zdarzeń sprawił, że dziewczyny spotkały się, a dziś wiemy, że ta inspirująca znajomość nie zakończyła się na jednej zaprojektowanej dla Asi sukience. Ta jedna sukienka stała się początkiem niesamowitego projektu, a ten projekt wciąż trwa, rozwija się i dziś jest częścią codzienności bardzo wielu wspaniałych kobiet.

Powstanie Niumi stało się faktem. Te dwie wyjątkowe kobiety musiały się spotkać. Ich energia, pasja i nieprzerwana chęć tworzenia pięknych rzeczy, połączyła się i dała początek wspaniałej marce.

Milowe kroki

Kiedy Dorota Cieszyńska brała udział w telewizyjnym show dla projektantów – Project Runway, Niumi czekało już w blokach startowych, by dać o sobie znać szerokiej publiczności. Udział Doroty w programie przyniósł nowej marce tak potrzebną na początku popularność i o pięknych projektach dowiedziało się jeszcze więcej osób. Szybko sklep internetowy przestał być wystarczającym miejscem na sprzedaż sukienek Niumi (to głównie one były pierwszymi produktami marki). Temperament Niumi potrzebował przestrzeni, by móc spotkać swoje Klientki osobiście, a Dorota i Asia potrzebowały obszaru tworzenia. Tak zrodził się pomysł na otwarcie pierwszego słynnego butiku Niumi na ul. Ogrodowej w Poznaniu. To tutaj marka nabrała rozpędu, zyskała zaufanie wielu klientek. Tutaj też w szeregi Niumi wkroczyła Zuzanna Churska – serce Niumi, która do dziś współtworzy markę jako Marketing Manager. Dzięki temu, że Niumi od początku zyskało zaufanie tak wielu klientek, może nieprzerwanie rozwijać się do dziś.

Za to kochacie Niumi

W pierwszym odcinku Projectu Runway, zadaniem było stworzenie kreacji z materiałów dostępnych w … Castoramie. Dorota uszyła sukienkę bombkę z dywaników łazienkowych. To nietypowe zadanie jest doskonale ukazuje jak niesamowite zasoby kreatywności nosi w sobie nasza Projektantka. Od samego początku projekty szyte były z nietypowych tkanin. Legendarna już sukienka z printem gazetowym, powstała z materiałów obiciowych! Te odważne rozwiązania nadawały projektom niespotykane w żadnej innej marce faktury. Sprawiły, że codzienna moda stała się kompletnie nowym doświadczeniem.

Obok słynnej bombki w topowych projektach Niumi, pewne miejsce zapewnił sobie fason tuby. To przeciwieństwo bombkowej formy, ma z nią wspólny mianownik, którym jest niesamowity sposób podkreślania kobiecych kształtów i podbijania pewności siebie każdej kobiety, która go założy. W spódniczkach i sukienkach tubach Niumi, często urozmaiceniem są drapowania materiału, doszywane ręcznie koronki, falbany, czy tiulowe wykończenia.

Przez wszystkie lata trwania Niumi (w tym roku minie ich już 9!) powstało wiele oryginalnych kolekcji i linii, a flagowe modele ewoluują, zyskując coraz to doskonalszy sznyt. Do uwielbianych przez klientki należą: Linia Moments, która jest odpowiedzią na potrzeby dnia codziennego, czy Linia Classic, którą każda #niumiholiczka po prostu kocha. Tę linię budują modele bestsellerowe i ponadczasowe. Modele takie jak dresowa sukienka z obniżonym stanem, czyli Daisy, zjawiskowa koronkowa Ko Lanta z falbankami czy oczywiście Bombka, od której wszystko się zaczęło. Z biegiem czasu kolekcję Niumi wzbogaciły charakterystyczne szorty ze spódniczką, czy linia garniturów, które obecnie są jednym z częstszych wyborów naszych Klientek. Pięknie taliowane marynarki z najwyższej jakości materiałów, przekonają do siebie kobiety o każdej budowie i upodobaniach 🙂

Nie będzie przesadnym stwierdzenie, że sukienka o fasonie bombki zmieniła życie wielu osób, a powstanie “Niumi” stało się pięknym następstwem wspaniałej przyjaźni. A tej przyjaźni nie byłoby bez tej jednej sukienki, bez tego wyjątkowego projektu. To dzięki niemu wybierasz dziś Niumi, by poczuć się wyjątkowo. By poczuć się sobą. Bo te osoby, które każdego dnia kreują tę wyjątkową markę, tak zwyczajnie po ludzku wiedzą czego Ci trzeba i o czym marzysz…


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *